Pažangios saugumo sistemos su i-ACTIVESENSE 2.0

2015 Mazda CX-5 pasižymi dar geresne vairuotojo ir keleivių apsauga - modelyje pritaikyta patobulinta saugumo technologijų sistema i-Activesense 2.0, kuri apsaugo nuo galimų nelaimingų atstikimų kelyje arba sumažina jų žalą.

Mazda CX-5 oficialiai vienas saugiausių klasėje - modelis pelnė aukščiausią įvertinimą EuroNCAP saugumo testuose.

Be to atnaujintoje 2015 Mazda CX-5 pritaikytos dar pažangesnės aktyvaus saugumo sistemos, kurios padeda palaikyti vairuotijo budrumą bei optimalų važiavimo režimą. Modelyje gali būti komplektuojama pagalbinė eismo juostos palaikymo sistema, kuri ne tik perspėja vairuotoją apie nenumatytą nukrypimą nuo esimo juostos, bet ir padeda palaikyti saugią trajektoriją. Pirmą kartą CX-5 modleyje pritaikyti adaptyviniai LED žibintai automatiškai pristaikantys prie važiavimo aplinkybių. Skirkite laiko ir pažinkite visas 2015 CX-5 technologijas.

Adaptyviniai LED žibintai (ALH) Dienos šviesa tamsiu paros metu

 Neakinanti ilgųjų šviesų sistema automatiškai išjungia atskirus LED modulius priekiniuose žibintuose, išlaikydama maksimalų matomumą tamsiu paros metu.

Galima "Luxury" versijoje, ši išmanioji adaptyvinių LED žibintų sistema (ALH) reaguoja į viską, kas yra priekyje ir užtikrina jums puikiausią matomumą. Kad neakintų iš priekio važiuojančių vairuotojų, sistema automatiškai perjungia ilgąsias šviesas.

Naujasis "greitkelio režimas" pakelia spindulį esant didesniam greičiui - taip matote didesnį atstumą priekyje. O plataus kampo žemas spindulys pravers siauriuose keliukuose ar kryžkelėse. Čia taip pat sumontuota adaptyvinė apšvietimo sistema AFS, kuri pasuka žibintus pagal vairo sukimo kryptį, kad tamsiuose kiemuose ar keliuose gerai matytumėte aplinką.

Vairuotojo perspėjimo sistema (DAA) Rekomenduoja poilsio pertraukėlę, jei vairuotojas pavargęs

Saugioms ilgoms kelionėms - Driver Attention Alert (DAA) sistema stebi vairuotojo elgseną ir informuoja, jei nustatomas nuovargis ir reikalingas poilsis.

Galima "Luxury" versijoje DAA sistema yra sukurta aptikti bet kokius pasikeitimus vairavimo stiliuje, kuriuos galėtų sukelti nuovargis. Sistema nuolat stebi jūsų vairavimo elgseną ir, jei jūs pavargstate, atsiranda perspėjimo simbolis, siūlantis jums sustoti atsikvėpti.

"Smart City Brake" sistema (SCBS) saugo jus nuo bumptelėjimų į nemalonias situacijas

Veikia esant nedideliam greičiui ir yra panaši į priekinę SCB sistemą, tačiau naudoja galinius parkavimo jutiklius su ultragarsu ir padeda išvengti galinio susidūrimo.

Standartinės įrangos dalis kiekvienoje modelio versijoje - Smart City Brake Support  sistema sukurta tam, kad padėtų išvengti susidūrimo arba sumažintų žalą nelaimingo atsitikimo metu. Specialių radarų pagalba sistema stebi kelią ir važiavimo trajetoriją. Aptikusi galimas kliūtis kelyje, sistema paruošia stabdžius - jei veiruotojas nesiima veiksmų ir artėja link kliūties sistema perspėja apie pavojų bei gali pati stabdyti automobilį, siekiant išlaikyti saugų atstumą.

GALINIO EISMO STEBĖJIMO SISTEMA (RCTA) Gali aptikti pėsčiuosius, dviratininkus ir kitas galimas kliūtis už automobilio

Važiuojant atbuline eiga, sistema perspės vairuotoją apie kitus pro šalį važiuojančius automobilius.

Dar viena nauja saugumo savybė, galima "Luxury" versijose - galinio eismo stebėjimo sistema (RCTA). Įsijungianti iš karto, kai tik įjungiate atbulinės eigos pavarą, sistema perspėja apie artėjančius automobilius jūsų trajektorijoje - pavyzdžiui, jums išvažiuojant atbuline eiga iš stovėjimo vietos. Garsinis signalas ir mirksintys indikatoriai veidrodėliuose praneš jums, jei atsiras trukdžių. Signalas nutils iš karto, kai kelias jums taps laisvas ir saugus.

NEMATOMOS ZONOS STEBĖJIMO SISTEMA (BSM) Aptinka transporto priemones artėjančias iš šonų arba automobilio galo

Radarų sistema aptinkanti kliūtis vairuotojui nematomoje zonoje. 

Teisingai sureguliuoti veidrodėliai ne visada yra informatyvūs ar gebantys vairuotojui perduoti visą įmanomą aplinkinį vaizdą, ir ši naujovė, galima "Luxury" versijose yra itin naudinga. Nematomos zonos stebėjimo sistema (BSM) veikia radaro principu ir praneša, jei jums nematomoje zonoje yra kitas automobilis. Jei ketinate persirikiuoti (jungiate posūkį) arba automobilis už jūsų yra mažiau nei už 45 m., sistema jus perspės garsiniu signalu ir indikatorių blyksniais veidrodėliuose. Perspėjimo signalas išsijungs, kai tik bus saugu persirikiuoti.