Mazda MX-5 RF dizainui – geriausiojo laurai


Ketvirtos kartos rodsterio „Mazda MX-5“ versijos RF dizaino sprendimai prestižiniuose dizaino apdovanojimuose „Red Dot Design Awards“ įvertinti kaip „Geriausi iš geriausių“ (angl. Best of the Best). Tai jau šeštasis „Mazda“ dizaino kūrėjų komandos iškovotas „Red Dot“ apdovanojimas. 2015 metais šį apdovanojimą laimėjo „Mazda CX-3“, „Mazda 2“ bei minkštą stogą turinti „MX-5“, o 2013 ir 2014 metais apdovanojimus už dizainą namo parsivežė „Mazda 6“ ir „Mazda 3“.

„MX-5 RF“ apjungia savyje SKYACTIV technologijas ir Kodo-judėjimo sielos dizainą. Gerbėjų širdis jis užkariauja siūlydamas jiems tikrą japonišką „Jinba-ittai“ – smagaus vairavimo jausmą“, – atsiimdamas apdovanojimą sakė „Mazda Europe“ dizaino direktorius Kevinas Riceas.
„MX-5 RF“ iš pirmo žvilgsnio neprimena įprasto kabrioleto, tačiau jo nuožulnus stogas vieno mygtuko paspaudimu automatiškai pakyla, atsiskiria į dvi dalis, kurių viena – priekinė – nusileidžia žemyn ir pasislepia bagažinėje, o antroji – galinė – vėl atsistoja į savo vietą. Stebint šią transformaciją kyla nerealumo pojūtis, ypač kai automobilis persikūnija judėdamas 10 km/h greičiu.

Išskirtinė modelio „MX-5 RF” savybė – kėbulo spalvos. Spalvų paletėje išsiskiria pilka „Machine Grey“, specialiai sukurta pabrėžti šios „Mazda“ versijos judesio sielos dvasiai. Spindinti pilka sukuria šešėlių ir kontrasto žaismą bei įspūdį, tarsi visas automobilio kūnas buvo išrėžtas iš tvirto plieno.

„Red Dot Design Awards“, pirmą kartą surengtas 1955 metais, Vokietijoje, šiandien yra vienas didžiausių dizaino konkursų pasaulyje. Šių metų „Red Dot“ dizaino apdovanojimams buvo atsirinkti 102 pretendentai iš daugiau nei 5 500 paraiškų. Kriterijai, pagal kuriuos skiriamas „Red Dot“ apdovanojimas: inovacijos, funkcionalumas, ergonomika, emocinis turinys, kokybė bei ekologiškumas. Paraiškas vertina ir apdovanojimus skiria komisija, sudaryta iš dizainerių, profesorių bei žurnalistų. Konkurso nugalėtojai, apdovanoti 47 kategorijose, bus eksponuojami „Red Dot“ dizaino muziejuje, Esene. Laimėtojai gauna teisę būti pristatyti su „Red Dot“ simboliu – tarptautiniu antspaudu už išskirtinį dizainą.