Ne tik komfortas, bet ir būsima vertė

Automobilių garso įrangos subtilybės

Automobilių garso įrangos subtilybės: ne tik komfortas, bet ir būsima vertė

Renkantis automobilį įmantrios technologijos, vairuotojo pagalbos sistemos ir multimedijos bei navigacijos galimybės ne vienam vairuotojui tampa svarbiais kriterijais. Gamintojai žino, kad važiuojantiems geras automobilio jungiamumas ir sąsaja su išmaniuoju telefonu vis dažniau tampa prioritetu.

Tobulėjant multimedijos sistemų galimybėms neatsiejamu kokybės atributu tampa ir garso įranga, kuri, kaip pastebi specialistai, jau dabar vertinama ne tik įsigyjant naują, bet ir tampa reikšmingu privalumu renkantis naudotą modelį. O naujų automobilių pirkėjams gera tendencija tapo tai, kad žinomų gamintojų garso sistemos vis dažniau montuojamos ne tik į prabangius modelius, bet ir į tokių prekės ženklų kaip „Mazda“, „Volkswagen“ ar „Nissan“ kūrinius.

Kokybė prieinama visiems

Automobilių žurnalistas Matas Buzelis pastebi, kad multimedijos ir garso įrangos evoliucija – neatskiriama nuo pačių transporto priemonių pokyčių. Iš pradžių mėgstamos muzikos vairuotojai galėjo klausyti tik į grotuvą įdėję kasetę, tačiau netrukus atsirado kompaktinių diskų ir kitų laikmenų skaitytuvai, kuriuos galiausiai pakeitė „Bluetooth“, leidžiantis užmegzti ryšį su išmaniaisiais keliaujančių įrenginiais ir įdiegtomis muzikos programėlėmis.

Be abejonės, ištobulėjus technologijoms aukštos kokybės įrašams klausytis reikėjo ir kokybiškų garsiakalbių, todėl šiam poreikiui tenkinti ne vienas gamintojas pasitelkė garso inžinierių žinias, jau patikrintus ir vartotojų įvertintus sprendimus.

„Be abejonės, automobilių garso įrangos kokybė priklauso ir nuo modelio klasės. Ekonominės klasės modelio, tikėtina, garso sistema bus atitinkama. Vis dėlto norint keliauti ir klausytis aukštos kokybės garsų nebereikia dairytis į prabangius automobilius, mat nemažai vidutinio segmento modelių jau dabar aprūpinti ne vieno žinomo garso įrangos gamintojo sistemomis“, – sako M. Buzelis.

 

Gero garso kriterijus – tyla

Automobilių žurnalistas taip pat atkreipia dėmesį, kad gerai garso kokybei įtakos turi ir kiti veiksniai, pavyzdžiui, akustinis komfortas. Jis pastebi, kad iš tiesų garso kokybe vairuotojas ir keleiviai džiaugsis tik tada, kai triukšmas automobilio viduje, siejimas su didesniu garsu ir muzikos kokybe, bus kuo mažesnis.

„Ne paslaptis, kad prastesnio akustinio komforto automobiliuose garsiau leidžiama muzika tampa galimybe užgožti padangų, variklio ar kitus į saloną patenkančius pašalinius garsus, kurie ilgainiui pradeda varginti. Dėl to svarbi ne tik pačios įrangos kokybė, bet ir tinkama garso izoliacija. Todėl vertinant modelio garso sistemą svarbu nepamiršti ir šios sąsajos“, – pažymi automobilių žurnalistas.

Akustinio komforto svarbą taip pat pabrėžia ir automobilių gamintojai. Pavyzdžiui, jau minėtos japoniškų automobilių gamintojos „Mazda“ inžinieriai dabartinės gamos modeliams, be įprastų garso izoliacinių medžiagų, montuoja ir garsą slopinančius stiklus bei siūlių izoliacines medžiagas, kurios slopina nepageidaujamą kelio triukšmą.

Komfortas, kurį įvertins ir kiti

Įsigijus modelį su įdiegta žinomo gamintojo sistema, anot M. Buzelio, galima tikėtis ir palankesnio automobilio vertinimo, kai bus nuspręsta jį pakeisti. Specialistas teigia, kad platesnės įrangos galimybės visuomet priimamos kaip atitinkamas privalumas, kuris turi įtakos ir automobilio likutinei vertei.

„Tai tikrai nėra pirmo būtinumo įrangos dalis, tačiau, be abejonės, važiuojant smagu klausytis kokybiškos muzikos. Tiek parduodant, tiek įsigyjant naudotą automobilį profesionali garso įranga, suderinta su kokybišku akustiniu komfortu, tampa transporto priemonės vertę palaikančiu privalumu“, – sako M. Buzelis.