Japoniški automobiliai

Japoniški automobiliai – patikimumo etalonas

Nauji automobiliai, nesvarbu, ar elektromobiliai, ar hibridiniai modeliai, ar keturračiai su vidaus degimo varikliais, – ne tik džiaugsmas, bet ir šioks toks galvos skausmas juos perkantiems žmonėms. Nors įsigijus naują transporto priemonę dėl gedimų nerimauti nereikėtų, bent jau pirmuosius kelerius metus norisi, kad ji būtų patikima. Kitaip tariant, kad kuo rečiau pasitaikytų gamyklinio broko ar bėdų, kurios priverstų važiuoti į servisą arba netgi kurį laiką likti be susisiekimo priemonės apskritai.

Štai kodėl ieškančius patikimo automobilio japoniški modeliai turėtų sudominti pirmiausia. Japonišką „Mazdą“ vartotojai visame pasaulyje vertina kaip patikimiausią automobilių gamintoją. „Mazdos“ modeliai, tiek maži ekonomiški, tiek sportiniai automobiliai, tiek hibridiniai ar miesto visureigiai visame pasaulyje pelnė vairuotojų pasitikėjimą ir pripažinimą dėl to, jog retai genda, yra puikios kokybės, žavi išore ir nepriekaištingu salonu. Pripažinimą rodo ir tai, kad, kartą įsigiję „Mazdą“, pirkėjai ir toliau žvalgosi sau tinkamiausio automobilio būtent tarp šiuo ženklu pažymėtų modelių.

Toks pripažinimas ir įvertinimas – ne atsitiktinumas. Stipria bendruomene garsėjanti Japonija nuo mažens kiekvienam savo piliečiui skiepija norą tarnauti visuomenės labui, dirbti taip, kad naudą pajustų visi aplinkiniai. Todėl ir japoniški automobiliai, gaminami tokių bendrovių kaip „Mazda“, yra geriausiai tai iliustruojantis pavyzdys: kiekviena technologija diegiama ją išbandžius tūkstančius kartų, pirmenybė teikiama jau patikrintoms ir gerai išbandytoms detalėms, visos funkcijos bandomos, kol įsitikinama, kad jos ne tik nepriekaištingai veikia, bet ir yra patogios, aiškios, gerai suprantamos visų amžiaus grupių vairuotojams. Matyt, tai yra priežastis, kodėl įsėdę į japonišką automobilį žmonės netrunka susigaudyti, kur kokia funkcija, kam skirtas kiekvienas mygtukas, intuityviai suranda reikalingas technologijas, o galiausiai prisipažįsta, jog nauji japoniški automobiliai savi, lyg namai. Daugiau apie patikimiausius „Mazdos“ automobilius sužinoti galite čia.

 

Nauji automobiliai lizingu

Antrasis aspektas, dėl kurio įskausta galva ieškantiems, kur įsigyti geriausią hibridinį arba ekonomišką keturratį, išsvajotą visureigį arba automobilį su garantija, – finansavimas. Žinoma, visuomet galima sutaupyti reikiamą sumą naujam pirkiniui per kelerius metus, tačiau kur kas dažniau nauji automobiliai perkami išsimokėtinai, lizingu, arba pasinaudojus kitomis galimybėmis, pavyzdžiui, veiklos nuoma.

Gera žinia ta, kad šiandien visi automobilių pardavėjai tikina, jog išsimokėtinai įsigyti naują transporto priemonę labai paprasta, kaip ir pirkti lizingu. Pavyzdžiui, „Mazdos“ ekspertai ne tik pataria, kaip geriausiai elgtis, kad būtų suteiktos geriausios finansavimo sąlygos, bet ir paaiškina, kokių dokumentų reikia, papasakoja apie skirtingus finansavimo variantus, galimybes, nurodo, ką pasirinkti, kad įmoka už automobilį būtų kuo mažesnė, taip pat padeda sutvarkyti visus dokumentus, kurių reikalauja naujo automobilio įsigijimą finansuojančios įstaigos. Daugiau apie „Mazdos“ finansavimo galimybes galite sužinoti čia.

Verta žinoti ir tai, kad galima įsigyti ne šiaip naują automobilį – dar žvalgantis gamintojų puslapiuose vertėtų užmesti akį skiltį, kurioje – nauji modeliai su nuolaida. Pavyzdžiui, patikimumu ir kokybe garsėjantys Japonijos „Mazdos“ atstovai savo tinklalapiuose visuomet turi skiltį, kurioje – ypatingi pasiūlymai, nuolaidos, įvairios akcijos įrangai įsigyti. Tad nauji automobiliai su akcija – visiškai įmanomas dalykas, nutinkantis ne tik patiems laimingiausiems, tereikia atidžiau pasidairyti. Apie tai, kur parduodami nauji „Mazdos“ automobiliai su akcija, plačiau galite sužinoti čia.

japoniški automobiliai

Hečbekai, sedanai, o gal – elektriniai automobiliai?

Dar vienas dalykas, apie kurį privalo pagalvoti ieškantys patikimo automobilio, yra jo kėbulo tipas. Kitaip tariant, koks modelis patenkins visus vairuotojo poreikius ir įpročius, atitiks laisvalaikio pomėgius, o galbūt – net taps įkūnyta svajone. Tarkime, jau nusprendėte, kad jus domina japoniški automobiliai, tačiau kaip rinktis toliau? Vadovaukitės šiais patarimais:

Pirmiausia – įvertinkite, kiek keleivių važinės naujame automobilyje dažniausiai. Jei ieškote transporto priemonės tik sau ar dviejų asmenų šeimai, bene geriausiai jūsų poreikius atitiks hečbekas. Hečbekas džiugins santykinai nedideliu kėbulu, manevringumu, o jo bagažinė atsidarys kartu su užpakaliniu stiklu, tad į ją bus patogu sudėti didesnius ir mažesnius krovinius. Hečbeką bus lengviau pastatyti ir ankštose stovėjimo vietose.

Jeigu važinėsite vienas arba dviese, tačiau prioritetą teikiate klasikinėms kėbulo formoms ir linijoms, arba esate vadovas ir ieškote automobilių reprezentacijai, tinkamas pasirinkimas bus sedanai. „Mazda“ siūlo plačią jų gamą, be to, šios gamintojos sedanai visuomet traukia akį dėl ypatingos, KODO, dizaino kalbos, kuri net ir stovinčiam automobiliui leidžia atrodyti taip, tarsi šis judėtų.

Jeigu jūsų šeima didesnė, kelių asmenų, jei gyvenate užmiestyje ar tiesiog jaučiatės saugiau tuomet, kai automobilyje sėdite aukščiau ir jei norite didesnės prošvaisos, tinkamiausias pasirinkimas – visureigiai. Tiesa, čia svarbu objektyviai įsivertinti kasdienius važiavimo įpročius. Pavyzdžiui, jeigu atšalus orams nuolat tenka susidurti su sudėtingomis eismo sąlygomis, geriausias variantas bus visureigis su 4X4 pavara, kitaip tariant, varomas visais ratais. Ir tai – ne vienintelis pasirinkimas, mat ieškantiems madingo kėbulo tipo ir kompaktiško dydžio „Mazdos“ salonuose demonstruojami mini visureigiai, o norintiems daugiau erdvės puikiai tiks miesto visureigiai.

Nors dažnai vairuotojai kiek prisibijo pirkti iš pažiūros didesnį, pravažesnį ir erdvesnį automobilį, visureigiai savo degalų sąnaudomis nelenkia hečbekų ar sedanų. Ekonomiškiausi visureigiai netgi vartoja mažiau degalų nei minėtus kėbulų tipus turintys automobiliai. O jeigu degalų sąnaudos ypač aktualios, tuomet vertėtų pasidairyti tarp „Mazdos“ asortimente esančių hibridinių visureigių. Hibridiniai visureigiai leis mėgautis gražiai atrodančiais skaičiais prietaisų skydelyje ir taupiomis kelionėmis.

Beje, galimybė bent dalį kelio įveikti elektros pavara patiks tiems, kas vertina tylą salone. Net paprasčiausi nauji hibridiniai automobiliai leidžia pasimėgauti be papildomų vibracijų užgęstančiu vidaus degimo varikliu sustojus prie raudono šviesoforo signalo ir taupumu važiuojant. Be to, net geriausi hibridiniai automobiliai kaina nedaug skiriasi nuo įprastų, vidaus degimo variklius turinčių modelių, o jeigu žvilgtelėsite tarp ypatingų pasiūlymų, hibridinis automobilis kaina nuo paprasto gali ne tik nesiskirti, bet ir atsieiti mažiau. Daugiau apie ypatingus pasiūlymus galite sužinoti čia.

Norintiems sutaupyti ženklią sumą, geriausias variantas būtų įkraunamieji hibridiniai automobiliai. Jie itin ekonomiški, turi baterijas, kurias galima įkrauti tiek įkrovimo stotelėse, tiek namuose, prijungus prie kištukinio lizdo. Jei baterija įkrauta, įkraunamieji hibridiniai automobiliai vien tik elektros režimu gali nuvažiuoti net iki 80 km.

Ekologijos entuziastams, siekiantiems būti visų priešakyje ir skirti daug dėmesio gyvenamajai aplinkai, geras pasirinkimas bus elektrinis automobilis. Nauji elektromobiliai kaina kiek skiriasi nuo hibridinių ar vidaus degimo variklius turinčių modelių, tačiau Lietuvoje juos galima įsigyti patraukliomis sąlygomis, mažomis palūkanomis. Elektriniai automobiliai Lietuvoje itin laukiami, todėl juos perkant galima pasinaudoti valstybine subsidija ir nuo įprastos kainos nusirėžti iki 5 000 eurų.

 

Tad, renkantis patikimą automobilį, vertėtų pasikliauti ekspertų rekomendacijomis ir atsiliepimais, liudijančiais, kad bene patikimiausi yra japoniški automobiliai. O tuomet – pasitelkti žinovų pagalbą ir išsiaiškinti viską ne tik apie tai, kaip perkami nauji automobiliai išsimokėtinai ar lizingu, bet ir tai, kokie modeliai, pavyzdžiui, sedanai ar visureigiai, geriausiai atitiks jūsų poreikius. Daugiau apie skirtingus automobilių „Mazda“ variantus galite sužinoti čia.

Apsipirkimo įrankiai