Automobiliai išsimokėtinai, lizingu

Naujas automobilis – daugelio svajonė. Šiais laikais ją įkūnyti gerokai lengviau, nei galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Dėl įvairių finansavimo modelių atsiveria daugiau galimybių įsigyti automobilį iš salono.

MOKĖTI VISĄ SUMĄ IŠKART

Be abejo, paprasčiausia ir greičiausia įsigyti automobilį paklojus visą sumą iškart. Vis dėlto ne visi pirkėjai turi tiek pinigų sąskaitoje, kad galėtų tiesiog pardavimo salone nusipirkti naują automobilį. Nemažai žmonių dėl to renkasi naudotą transporto priemonę.

Aišku, naudotas automobilis – toli gražu ne pats geriausias pasirinkimas, nes juose nerasite naujausių technologijų ir negausite gamyklinės garantijos.

Net jei turite užtektinai šlamančiųjų, visus juos išleisti automobiliui veikiausiai nėra pati geriausia mintis. Juk, dalį pasiskolinus, turimus pinigus galima panaudoti išradingiau, ypač kai automobilį įsigyja įmonė, pavyzdžiui, veiklai vystyti ir plėtoti. Todėl tikrai verta apsvarstyti automobilio finansavimo galimybes.

 

FINANSAVIMO BŪDAI AUTOMOBILIUI ĮSIGYTI

Puikus sprendimas, tinkantis tiek verslui, tiek fiziniam asmeniui, yra finansinis lizingas naujam automobiliui įsigyti. Tai – populiarus bankų siūlomas produktas transporto priemonei finansuoti. Jį labiau verta rinktis nei paprastą paskolą todėl, kad šis būdas yra pigesnis ir labiau tinka didesnę vertę turintiems ar naujesniems automobiliams, nes čia netaikomos kainos lubos.

Verta pridurti, kad, pasirinkus finansinį lizingą, bankai dažniausiai reikalauja pradinio įnašo. Jo suma priklauso nuo konkretaus automobilio, jo pagaminimo metų ir, tarkime, sudaro 10–15 proc. pirkinio vertės. Priklausomai nuo pradinio įnašo, automobilio vertės bei sutarties laikotarpio, galima nustatyti mėnesines įmokas už įsigyjamą transporto priemonę iki atsiskaitymo laikotarpio pabaigos, taip pat įtraukiant mokesčius bei palūkanas.

Taip pat bankai gali pasiūlyti finansinį lizingą su likutine verte. Tuomet padengsite ne visą pirkinio kainą, bet mokėsite tik už tą dalį, kuri nusidėvi per sutartyje numatytą lizingo laikotarpį iki jo pabaigoje sutartos likutinės vertės. Ši gali skirtis, priklausomai nuo konkretaus automobilio, jo įrangos lygio ir sutarties laikotarpio. Dažniausiai likutinė vertė siekia 30–40 proc. nuo pradinės įsigyto turto vertės.

Sumokėjus paskutinę įmoką (likutinę vertę baigiantis sutarčiai), galima tapti automobilio savininku arba grąžinti jį į saloną iš anksto sutarus dėl jo atpirkimo ir išsirinkti naują. Pirkėjas gali vėl rinktis naują transporto priemonę ir jam nereikia nerimauti dėl to, kaip parduoti senesnę. Toks finansinis sprendimas geriausiai tinka tiems, kurie dažnai keičia keturračius ir nori vairuoti naujus modelius.

Apibendrinus, tai yra lengviausias būdas finansuoti naujo automobilio įsigijimą.

 

PASKOLA AUTOMOBILIUI PIRKTI

Yra ir kitų būdų fiziniams asmenims finansuoti automobilio įsigijimą. Galima rinktis paprastą vartojimo paskolą, kai bankas suteikia norimą sumą, nepriklausomai nuo pirkinio, arba tikslinę paskolą automobiliui išsimokėti, kai bankas perveda pinigus pardavėjui.

Šie būdai dažniausiai taikomi santykinai nedidelės vertės ar nenaujiems automobiliams. Pirkėjas iš karto tampa transporto priemonės savininku, o, bankui reguliariai mokant sutartas įmokas bei palūkanas, per numatytą laiką grąžinama pasiskolinta suma. Naudojantis šia paslauga, nereikia įkeisti transporto priemonės ar mokėti pradinio įnašo.

Pasirinkus paskolą automobiliui įsigyti taikomos didesnės palūkanos, nei naudojantis lizingu, tačiau ši paslauga tam tikrais atvejais patogesnė, tarkime, įsigyjant istorinės vertės modelius, kuriems negali būti taikomas lizingas.

 

VEIKLOS NUOMA

Verslo poreikius labiausiai atitinkantis būdas finansuoti naujo automobilio įsigijimą – veiklos nuoma. Abejojantys, ką – finansinį lizingą automobiliui ar veiklos nuomą – rinktis, pirmiausia turėtų įvertinti lūkesčius ir norimą naudą. Pavyzdžiui, veiklos nuoma verslui gali būti daug geresnis pasirinkimas dėl mokesčių.

Veiklos nuoma yra pati naudingiausia, kai nuomojamas objektas (t. y. automobilis) priklauso paslaugos teikėjui. Tokiu atveju automobilį veiklai nuomojanti bendrovė įmokas gali įtraukti į atskaitytinas išlaidas ir sutaupyti mokesčiams. Pagrindinis finansinio lizingo ir veiklos nuomos skirtumas tas, kad antruoju atveju, pasibaigus sutarčiai, turtas netampa kliento nuosavybe, o grįžta nuomotojui.

Tiesa, pasibaigus nuomos sutarčiai, paslaugos teikėjas gali suteikti galimybę klientui įsigyti naudojamą turtą, sakykime, už likutinę vertę. Taip įmonės gali planuoti ilgesnio laikotarpio finansinius srautus. Nuomojamo, o ne įsigyjamo turto apskaita įmonėms paprastesnė.

 

NAUDOTO AUTOMOBILIO PARDAVIMAS SALONUI

Jei pageidaujate parduoti naudotą automobilį ir įsigyti naują, turite du kelius. Pirmas – pasiūlyti jį salonui, vadinamajam atstovui. Antras – parduoti pačiam ir gauti pinigų pirmajai įmokai už naują transporto priemonę.

Abu sprendimai turi ir privalumų, ir trūkumų. Be jokios abejonės, automobilių salonas, sutikdamas tarpininkauti, atsignybs ir savo dalį už paslaugą. Pliusas tas, kad gerokai sumažės rūpesčių/nuo jūsų pečių nukris daugybė rūpesčių, nereikės ieškoti pirkėjo, o gautus pinigus galėsite išleisti šiame ar kitame naujų automobilių salone.

Galima sutarti, kad senosios transporto priemonės vertę naujų automobilių pardavėjai apskaičiuotų kaip pradinį įnašą. Bet tik už pas juos įsigyjamą automobilį.



NAUJO „MAZDOS“ MODELIO FINANSAVIMAS: PASIRINKITE GERIAUSIĄ PASIŪLYMĄ!

Taigi rinkoje gausu naujų automobilių finansavimo formų. „Mazda“ siūlo patogiausius sprendimus norintiems įsigyti naują transporto priemonę. Tai – patikimi ir patogūs finansiniai sprendimai, nesudėtingos procedūros. Formalumus galima sutvarkyti labai greitai ir be rūpesčių mėgautis savo svajonių automobiliu.

Naujos mašinos pirkimas neturi tapti slogiu rūpesčiu. Finansavimo klausimus „Mazda“ siūlo spręsti naudojantis plačiomis gamintojo atstovų siūlomomis galimybėmis. Todėl verta įsigilinti į visus variantus ir pasirinkti sprendimą, geriausiai atitinkantį jūsų poreikius ir lūkesčius.