Miesto visuregiai - kokį geriausia pirkti?

Kodėl miesto visureigiai labiausiai tinka tiems, kas ieško automobilio šeimai

Buvo laikai, kai šeimyninio automobilio ieškantys žmonės turėjo ganėtinai siaurą pasirinkimą: arba tekdavo sėsti į universalą, kuris, nors ir buvo talpus, dažną vairuotoją erzino savo ilgiu, arba reikėdavo šeimą vežti vienatūriais ar minivenais, neturinčiais nieko bendra su gražiu dizainu ir patrauklia išvaizda. Laimei, dabar pasiūla kur kas didesnė, o šeimos, užuot ieškojusios kompromisų tarp norų ir realybės, gali žvalgytis pardavimo salonuose, kur siūlomi nauji automobiliai su patraukliais kėbulais – jų akiratyje šiandien yra miesto visureigiai.

Kai dėmesio objektu tampa nauji automobiliai, ne vienas pastebi įdomų paradoksą: nors miesto SUV pirkėjai pageidauja, kad šis būtų kuo saugesnis (esą aukščiau sėdint geriau matyti, kas vyksta kelyje), daugeliui atrodo, jog automobilis tiesiai iš salono – neįgyvendinama svajonė, tad ratų šeimai žvalgomasi turguose, skelbimų portaluose ir kitose panašiose vietose.

Ekspertai tokį elgesį vadina klaida, nes retas kuris paskaičiuoja, kiek teks išleisti naudoto automobilio priežiūrai bei remontui. Jei šios išlaidos būtų suskaičiuotos ir pridėtos prie tokio pirkinio kainos, nauji automobiliai galbūt atsieitų netgi pigiau nei keturračiai iš neaiškių rankų. Be to, patvarumu, patikimumu bei saugumu išsiskiriantys nauji automobiliai suteiktų ramybę visose kelionėse. Ypač tose, kai į kelią išsirengiama su visai šeima.

Įkandama kaina ir garantijos

Užsukus į automobilių pardavimo salonus, galima rinktis, ko tik širdis geidžia, o tai nemenkas privalumas. Norisi važinėti ypač ekologiškai ir tyliai? Jūsų dėmesiui – elektromobiliai arba nauji hibridiniai automobiliai. Reikia važiuoti tolimus atstumus, bet taupiai naudojant degalus? Automobilių salone tikrai atsiras kertė, kur glaudžiasi ekonomiški automobiliai. Traukia sportiniai modeliai, tačiau jie neatitinka šeimos poreikių ar galimybių? Salono vadybininkai parodys, kur išrikiuoti maži ekonomiški automobiliai, mini visureigiai arba miesto visureigiai, netgi – vienas kitas hečbekas arba įvairaus dydžio sedanai.

Jeigu, kaip ir didžioji dalis pasaulio vairuotojų, žinotumėte, kad japoniški automobiliai garsėja patikimumu ir kokybe, tikrai užsuktumėte į įmonės „Mazda“ salonus. Čia Jūsų akis patrauktų elektromobiliai, kaip antai „Mazda MX-30“, taupūs hibridiniai visureigiai, visureigiai 4 x 4 (ši žyma reiškia visus varančiuosius ratus), ir kiti nauji modeliai, skirti pačių įvairiausių poreikių ir norų turintiems vairuotojams bei keleiviams. Daugiau apie naujus gamintojos „Mazda“ automobilius ir plačią jų gamą skaitykite čia

Galiausiai automobilių salone tinkamą pirkinį ras ir tie, kuriems svarbiausia – įkandama kaina. Pirmiausia todėl, kad ten visuomet yra bent keli nauji modeliai su nuolaida. Kaip gali būti, kad nauji automobiliai parduodami su akcija? Neretai taip nutinka, kai laukiama naujų transporto priemonių bangos ir tenka skubiai išparduoti turimas salone. Tuomet žodžiai „nauji automobiliai, akcija“ puikiai padeda atlaisvinti vietą atkeliaujantiems keturračiams.

Be to, kartais į naujų automobilių salonus sugrįžę klientai nori palikti savo anksčiau naudotus modelius ir įsigyti naujų. Tokiu atveju į saloną užsukę pirkėjai visuomet gali pamatyti, kur parduodami automobiliai su garantija. Tokie pirkiniai džiugintų kokybe ir patvarumu, mat gamintojų atstovai visuomet pasirūpina tinkama technine priežiūra bei kokybe.

O jeigu norite visiškai naujo automobilio, pritaikyto Jūsų poreikiams, visuomet galite pasitarti su vadybininku ar norimus priedus išsirinkti internetu. Tuomet automobilis atitiks Jūsų lūkesčius, o salono darbuotojai paaiškins, kaip įsigyti naują gaminį išsimokėtinai arba lizingu. Ne tik paaiškins, bet ir padės susitvarkyti visus finansinius dokumentus. Daugiau apie, pavyzdžiui, modelių „Mazda“ įsigijimo galimybes, galite sužinoti čia:

Išsiaiškinkite poreikius

Jei ieškote tinkamiausio automobilio šeimai, išsiaiškinkite visus savo poreikius ir šeimynos norus. Galbūt Jums reikia talpios bagažinės su plačia anga, o gal – ypač erdvių galinių sėdynių, nes ant jų nuolat sėdės vaikai. Gal perkate antrąjį šeimos automobilį ir pageidaujate, kad šis būtų itin taupus ir tylus. O galbūt tenka dažnai dardėti į užmiestį ne pačiais geriausiais keliais, todėl svarbi visų varančiųjų ratų pavara. Galimas daiktas, Jūsų gyvenamojoje teritorijoje ypač ankšti kiemai, tad, norint prasilenkti su kaimynais arba išvažiuoti, tenka ropštis ant šaligatvio bortelio. Šiuo atveju Jums praverstų nemaža prošvaisa.

Jokia paslaptis, kad dažniausiai visus iki vieno poreikius galima patenkinti užsukus į vieną automobilių saloną. Užtenka išsirinkti prekių ženklą, kuriuo galėtumėte pasitikėti. Jeigu vertinate japoniškų automobilių kokybę, prieinamą kainą, patrauklią išvaizdą ir puikią likutinę vertę, vertėtų užsukti kad ir „Mazda“ pardavimo salonus. Konsultantai ne tik padės išsirinkti tinkamiausią modelį, bet ir paaiškins finansavimo sąlygas, o prireikus pritaikys automobilį konkrečiai Jums ir Jūsų šeimai. Plačiau apie galimybes galite sužinoti čia:

Žinant, kad visame pasaulyje vis aktualesnė transporto taršos tema, o Lietuvoje kalbama apie nemažus automobilių mokesčius, sudominti gali elektromobiliai. Kaina jie dažnai lenkia tokio pat dydžio modelius, turinčius vidaus degimo variklius. Vis dėlto juos perkant galima pasinaudoti gausybe privalumų. Pavyzdžiui, jeigu nusprendėte garaže turėti stilingąjį elektrinį „Mazda MX-30“ miesto krosoverį, jį pirkdami galite pasinaudoti valstybine subsidija, siekiančia iki 5 000 eurų. Daugumą Lietuvos lizingo bendrovių džiugina elektriniai automobiliai, tad jos skatina jų įsigijimą ir taiko mažesnes palūkanų maržas, siūlo geresnes įsigijimo sąlygas. Galiausiai, kai rankoje laikysite automobilio raktelius, nepamirškite, kad yra daugybė vietų, kur jį įkrauti galima visiškai už dyką. Turėsite teisę važiuoti viešajam transportui skirtomis juostomis, kuriose grūsčių nebūna net piko valandomis, o, užregistravę elektromobilį savo miesto savivaldybėje, galėsite jį statyti visur, net pačioje brangiausioje stovėjimo zonoje, už juokingą metinę sumą.

Jei dažnai tenka leistis į ilgesnes keliones, ypač tomis kryptimis, kur prasta įkrovimo infrastruktūra arba jos išvis nėra, veikiausiai Jus sudomins nauji hibridiniai automobiliai. Priklausomai nuo pasirinkimo, jie gali būti švelnieji, savaime įsikraunantys ir įkraunamieji hibridiniai su iš elektros tinklo papildomomis baterijomis. Tad vieni leis taupyti degalus ir neteršti sustojus sankryžoje, o kiti galės didesnę ar mažesnę kelio dalį įveikti važiuodami vien tik elektra. Skaičiuojama, kad, tinkamai išnaudojant geriausių hibridinių automobilių technologijas, degalų sąnaudos gali būti perpus mažesnės nei modelių, turinčių tik vidaus degimo variklį. Be to, hibridinis automobilis ne ką brangesnis už analogiško dydžio transporto priemonę su įprasta jėgaine.

Žinoma, renkantis transporto priemonę šeimai, dėmesio centre visuomet atsidurs ekonomiški automobiliai. Palyginti su senesniais, nauji ekonomiški keturračiai leidžia sutaupyti galybę degalų, išsiskiria maža emisija, kas reiškia, kad registruojant tokius modelius galbūt nė nereikės susimokėti taršos ar naudotojo mokesčių.

Įdomu tai, kad ne vienas, ieškantis ekonomiško automobilio, klaidingai įtikėjęs, jog dėl aukštesnio kėbulo, didesnės prošvaisos arba 4 x 4 pavaros miesto ar net hibridinių visureigių degalų sąnaudos nedžiugins. Nors norima turėti galimybę sėdėti aukščiau, pasidžiaugti didesnės prošvaisos privalumais ir pravažumu, pasimėgauti suvokimu, jog toks automobilis saugesnis nei itin mažytis ar žemas, išsigąstama tariamai didžiulių išlaidų degalams. Ekspertai neslepia, jog gūdžioje praeityje tai buvo tiesa, tačiau šiuolaikiniai miesto visureigiai savo degalų sąnaudomis ne itin skiriasi nuo mažesnį pravažumą turinčių žemesnių automobilių. Ekonomiškiausi visureigiai, kuriuose įdiegtos pačios moderniausios technologijos, tarkime, „Mazda CX-5“ arba „Mazda CX-30“, savo degalų sąnaudomis nesunkiai gali prilygti ir gerokai mažesniems hečbekams arba sedanams.

Tad renkantis automobilį šeimai derėtų paisyti savo norų – juk transporto priemone teks naudotis kasdien. Jeigu remsitės tik sausais argumentais ir susilaikysite nuo trokštamo automobilio pirkimo, gali būti, jog ilgainiui pradėsite nebemėgti naujo pirkinio. O jeigu jau išsirinkote tai, ko labiausiai geidėte, pasikalbėkite su profesionalais: tokie gamintojai kaip „Mazda“ į savo darbuotojus investuoja itin daug, kad šie galėtų papasakoti Jums viską apie Jūsų būsimą automobilį – pradedant technologijomis, baigiant – finansinėmis sąlygomis.

Apsipirkimo įrankiai