Šeimyniniai automobiliai

ŠEIMYNINIS AUTOMOBILIS: KURĮ PIRKTI IR KURĮ RINKTIS

Sąvoka „šeimos automobilis“ yra labai plati. Daugeliui dažniausiai reiškia automobilį su didele bagažine, tačiau ne tik ji yra svarbiausia. Neretai Vakarų šalyse šeimos turi du ar tris automobilius, tarp kurių – ir universalas su didele bagažine, tačiau mūsiškės dažniausiai renkasi vieną praktišką automobilį.

Laimei, didelis šeimos automobilis nebūtinai turi būti kampuotas minivenas, kurį labai sunku įsivaizduoti elegantišką, šiuolaikišką ir dinamišką. Didelis šeimos automobilis gali atrodyti visiškai kitaip.

 

KAS YRA GERIAUSI AUTOMOBILIAI ŠEIMAI?

Pamėginkime išvardyti viską, kas apibrėžia modernų šeimyninį automobilį.

ERDVI BAGAŽINĖ

Geriausias automobilis šeimai turi turėti didelę bagažinę, kuri privalo būti lengvai pasiekiama – juk labai svarbu parsivežti pirkinius, šeimos kelionėse vežti bagažą, o taip pat, jeigu būtina, ir pervežti didelius pirkinius. Pavyzdžiui, gabenti baldus ar kitus namų apyvokos reikmenis.

PATOGUS AUTOMOBILIS

Salonas privalo būti komfortiškas ir erdvus. Šeimos automobilį turi būti patogu vairuoti, priekyje sėdintys privalo jaustis komfortiškai, o gale taip pat reikia daug vietos. Nuo ratų bazės ilgio ir panašių parametrų priklauso, kiek vietos yra keleivių kojoms ir kiek galima atstumti vairuotojo sėdynę. Reikšmingi ir salono plotis, aukštis, lubų forma, centrinio tunelio aukštis (jis užima labai daug vietos, pavyzdžiui, užpakaliniais ratais varomuose automobiliuose). Ilgoms kelionėms svarbios sėdynių forma ir galinė sėdynė.

Daugelį metų vaikiškų kėdučių jungtis „IsoFix“ yra standartinės automobilių įrangos dalis. Jomis saugiai galima prisegti vieną ar dvi kėdutes.

Didelio šeimos automobilio sėdynės (ir priekinės, ir galinės) turi būti patogios sėdėti, ypač vaikams ir vyresniems žmonėms.

šeimyninis automobilis

SAUGUMAS

Svarbus veiksnys – saugumas, kurį apibrėžia automobilio struktūros atsparumas pažeidimams, vairuotojo ir keleivių apsaugos (saugos diržai, šoninės užuolaidinės ir kitos saugos pagalvės) bei aktyvios saugos sistemos, padedančios išvengti eismo įvykių (apsauga nuo nuslydimo, apsivertimo, važiavimo į įkalnę). Į šeimos automobilį turi būti įdiegti saugikliai, neleidžiantys netikėtai atidaryti durų iš vidaus. Skaitykite daugiau apie šeimos automobilio saugumo sistemas.

KOMFORTIŠKOS ŠEIMOS KELIONĖS

Vairuoti šeimos automobilį turi būti komfortiška. Jų važiuoklė negali būti pernelyg kieta, nereikia sportiškiems automobiliams būdingų duomenų ar mažos prošvaisos, o pakaba privalo užtikrinti gerą sukibimą ir efektyviai sugerti kelio nelygumus.

ĮRANGA

Geriausi automobiliai šeimai apibūdinami kaip turintys itin platų salono įrangos sąrašą ir sistemas, kurios užtikrina, kad kelionės būtų malonios bet kuriuo metų laiku. Pavyzdžiui, tokiuose automobiliuose, pageidautina, kad būtų dviejų zonų klimato kontrolės sistema (idealu vasarai), efektyvi greito salono pašildymo sistema, gera garso aparatūra, elektriniai langai ir daugelis kitų.

Kai sprendžiama, kaip išsirinkti šeimyninį automobilį, reikia pamąstyti ir apie tai, kaip jis bus naudojamas. Ar daugiausiai juo važiuojama bus mieste, ar bent pusė kelionių bus ir užmiestyje bei greitkeliuose? Ar šeima mėgsta retkarčiais išvažiuoti už miesto ribų, kur keliai prastesni? Ar namai yra miesto aplinkoje, ar toli nuo miesto, tad norint juos pasiekti tenka važiuoti įvairiais keliais, pavyzdžiui, smėliu ar žvyrkeliu?

 

ŠEIMYNINIO AUTOMOBILIO IŠLAIKYMO KAŠTAI

Automobilio išlaikymo kaštai priklauso nuo variklio darbinio tūrio, apetito degalams, gedimų dažnio, komponentų kainos, garantijos, kurią suteikia gamintojas, ir kitų faktorių.

Patrauklus išlaidų ir efektyvumo santykis. Už tą pačią sumą išeina didelis šeimos automobilis, kuris po kelerių metų labai nuvertės, reikės remonto, o išvaizda reikšmingai pasens, arba patikimo gamintojo modelis (patvirtina reitingai), kuris dėl originalaus kėbulo bus gardus kąsnelis rinkoje ir po daugelio metų.

ŠEIMOS AUTOMOBILIO KĖBULAS

Vienatūriai ir mažesnės jų versijos – minivenai – apibūdinami kaip šeimos automobiliai. Tai dažniausiai aukštesnio kėbulo (aukštyn kilstelėtos B segmento automobilių versijos) modeliai, dažnai su stumdomosiomis šoninėmis durimis ir didesne bagažine. Jie funkcionalūs, tačiau forma, primenanti dėžę, mažai teikia džiaugsmo, be to, sunku tikėtis energingo važiavimo.

Universalas – daugiafunkcis šeimos automobilis, kompaktiškas C arba vidutinis D segmentų modelis ir netgi prabangus E segmento variantas. Į jį patogiai telpa penki žmonės. Toks automobilis turi labai didelę ir patogiai pasiekiamą bagažinę, kurioje galima vežti ilgus daiktus. Modernūs šeimos universalai gali būti puikių formų, kartu – erdvaus interjero ir turėti daug įrangos. Jie puikiai tinka ir kasdienėms, ir ilgoms kelionėms.

Šeimos sedano – automobilio su didele bagažine, bet ne universalo – savybės panašios į šeimos universalo, tik bagažinė netinkama ilgiems daiktams vežti. Dažniausiai tai elegantiški D arba E segmentų limuzinai. Tokius modelius puikiai apibūdina terminas „reprezentaciniai automobiliai“. Be to, labiausiai tinka gerai dangai, nes išties gaila jais važiuoti prastais užmiesčio keliais.

Šeimos SUV – kompaktiškas arba ant D segmento platformos (aukštesnė nei vidutinė klasė) pagamintas modelis. SUV gali atrodyti sportiškas, elegantiškas arba sujungti abi savybes. Jis toks pats erdvus ir patogus, kaip šeimos universalas, tik bagažinė šiek tiek mažesnė. Dėl aukštesnės prošvaisos, dugno apsaugų ir neretai keturių varančiųjų ratų itin patvarus prastesnės kokybės keliuose. Šeimos miesto visureigis puikiai tinka užmiesčio kelionėms ir aktyviems žmonėms.

RINKITĖS PATIKRINTUS ŠEIMOS AUTOMOBILIUS

„Mazda“ yra pripažinta visame pasaulyje populiarių lengvųjų automobilių gamintoja. Daugelį metų kompanija gamina išskirtinės kokybės, mažai gendančius automobilius, o tai turi įtakos išlaikymo kaštams.

„Mazda“ šeimos automobiliai atpažįstami dėl originalių ir išskirtinių kėbulo linijų, dabar kuriamų vadovaujantis KODO (judesio sielos) dizaino filosofija. Svarbiausi šios dizaino kalbos elementai yra kurti automobilį taip, kad atrodytų, jog nuolat juda, ir orientuotis į žmogaus vairavimo patirtį. O filosofija „Jinba Ittai“, kuria „Mazda“ taip pat vadovaujasi, apibrėžia vienybę, žmogaus ir automobilio susiliejimą bei orientaciją į vairuotoją.

Išsiskiria geriausių „Mazda“ šeimos automobilių technologijos. Į japoniškus automobilius montuojami SKYACTIV varikliai – galingi, dinamiški, kartu ekonomiški ir gatvėse, ir užmiesčio keliuose. Tai visai kas kita nei konkuruojančių europietiškų modelių gamintojų jėgainės, kurių darbinis tūris vis mažinamas. Į „Mazda“ variklius diegiami sprendimai, mažinantys degalų sąnaudas ir emisijas, pavyzdžiui, „i-Eloop“, švelnieji hibridai M-HYBRID ir „i-Stop“, „Start ir Stop“ sistemos.

Automobiliai „Mazda“ yra elegantiški, kokybiškos apdailos, nes naudojamos geriausios medžiagos, erdvaus interjero, turtingos naujausios įrangos, pavyzdžiui, „i-Activesense“ saugumo paketas, telematikos „Mazda Connect“ ir kiti sprendimai.

Tad vairavimo malonumas – jau savaime suprantamas.

šeimyniniai automobiliai

SUV TIPO ŠEIMOS AUTOMOBILIAI

„Mazda CX-30“ yra šeimai skirtas, kompaktiškas, penkerių durų SUV, atrodantis dinamiškai ir sportiškai. Šis automobilis atitiks aktyvios ir užmiestį mėgstančios penkių asmenų šeimos poreikius. Naujausia šio modelio versija pardavimo salonus pasiekė 2019 metais. Tai puikus originalių kėbulo linijų, su ekonomiškais ir dinamiškais SKYACTIV varikliais, poruojamais su 6 laipsnių mechaninėmis ir automatinėmis pavarų dėžėmis, erdvaus salono ir garantuojantis daugybę džiaugsmo modelis.

„Mazda CX-5“ yra prabangus D segmento SUV, taip pat penkerių durų, o kėbulo linijos puikiai sujungia ir dinamiką, ir eleganciją. Šis modelis lenkia ne vieną universalą – daugybė vietos salone, geriausios medžiagos, galingi ir ekonomiški varikliai, galimybė įsigyti automobilį su visų varančiųjų ratų sistema AWD ir milžiniška bagažinė (505 litrai). „Mazda CX-5“ yra neprilygstamas ir miesto, ir užmiesčio automobilis.

 

UNIVERSALŪS ŠEIMOS MODELIAI

„Mazda 6“ universalas yra elegantiškas limuzinas, kurį galima vadinti idealiu sprendimu labai reiklioms šeimoms. Jo neįmanoma nepastebėti dėl dinamiško silueto. Suderintas išorės ir vidaus dizainas, sujungtos sportiškos emocijos ir elegantiški aksesuarai. Erdvus interjeras ir labai patogi vairuotojo, kuris gali pasikliauti daugybe saugumo sistemų, vieta. Itin didelė bagažinė, beje, dar vieną galima įtaisyti ant stogo ir gabenti slides, dviračius ir pan.

 

ŠEIMOS SEDANAI

Sedanai „Mazda 3“ ir „Mazda 6“ yra labai elegantiški šeimos automobiliai tiems, kurie pirmenybę teikia klasikinei elegancijai, sujungtai su pažangiomis linijomis, įkvėptomis KODO dizaino kalbos. Kompaktiškas sedanas „Mazda 3“ ir limuzinas „Mazda 6“ yra puikus pasirinkimas šeimoms, kurių maršrutai driekiasi mieste arba tenka važiuoti ilgus atstumus ir kurioms pakanka puikiai suplanuotos automobilio bagažinės erdvės.

Ir nepaisant to, ar šeimos automobilis su didele bagažine, jis privalo nugabenti šeimą iš taško A į tašką B. Daugybė šeimų perka tik vieną automobilį, atliekantį begalę funkcijų. „Mazda“ yra puikus šeimos automobilio pasirinkimas – ir reprezentuojantis, ir tinkantis miestui ar užmiesčiui. Kadangi retai genda ir yra ekonomiški, šie automobiliai netampa finansine našta. Patraukli išvaizda bei geros pozicijos patikimumo reitinguose užtikrina, kad bus vertingi ir po daugybės metų, tai ypač svarbu parduodant automobilį. Tačiau svarbiausia, kad juos itin malonu vairuoti.