Elektromobilio privalumai, apie kuriuos privaloma pagalvoti

Kai pasaulyje vis garsiau kalbama apie tai, jog automobilių su įprastais varikliais nebeliks, dažnas vairuotojas susimąsto, ar išeitimi galėtų būti elektrinė transporto priemonė. Tad nieko nuostabaus, kad pastaruoju metu vis dažnesnės interneto paieškos užklausos apie elektromobilio privalumus. 

Tiesą sakant, nemenki elektromobilio privalumai, lyginant su vidaus degimo variklį turinčiu automobiliu, tradicinį vairuotoją skatina persėsti į tvaresnę, „žalesnę“, taupesnę ir kur kas šiuolaikiškesnę transporto priemonę net ir nelaukiant, kol įsigalios benzininiams bei dyzeliniams varikliams skirti draudimai.

Mazda Mx 30 Body

NULINĖ TARŠA

Vienas didžiausių privalumų – nulinė tarša. „Mazda“ garsėja patikimumu ir patvarumu, o mūsų gaminami elektriniai automobiliai iki galutinio vartotojo keliauja stengiantis kuo labiau sumažinti taršos pėdsaką jau elektromobilio gamybos procese. „Mazda MX-30“ salone naudojamas perdirbtas pluoštas, o apdaila sukurta iš pakartotinai perdirbtų medžiagų. Žinoma, jokių teršalų neišmeta ir elektriniai varikliai.

MAZDA MX 30 European Specification 2

GAUNAMA SUBSIDIJA

Tai tik vienas iš aspektų, nes elektromobilio pranašumai – kur kas žymesni. Vienas rimčiausių argumentų – finansinis. Perkant elektromobilį, nesvarbu, ar naują, ar naudotą, siūloma kelis tūkstančius eurų siekianti valstybinė finansinė paskata. Ji leidžia pastebimai sumažinti naujo elektromobilio kainą. Be to, jei elektrinis automobilis perkamas atsisakant senos ir taršios vidaus degimo variklį turinčios mašinos, galima gauti papildomą kompensaciją, kuri taip pat nurėš elektromobilio kainą.

2019 MX 30 EU LHD C51 Ext RQ Charging Until Oct 22Th 2024 Revised20191018 Png Min

NEMOKAMAS STOVĖJIMAS

Taupyti padeda ne tik finansinės privilegijos įsigyjant elektromobilį. Kiekvienas elektra varomo transporto priemonės savininkas gali prisipažinti, kad elektrinis automobilis yra ne tik tyli, netarši, šiuolaikiška susisiekimo priemonė, bet ir galimybė nemokamai arba beveik nemokamai lankytis centrinėse miestų dalyse. Daugelio miestų savivaldybės Lietuvoje ir visame pasaulyje susikūrusios taisykles, leidžiančias elektromobilių vairuotojams miesto širdyje esančias stovėjimo vietas užimti visiškai nemokamai arba už labai nedidelį metinį mokestį. Tradicinių automobilių vairuotojams parkavimas tokiose vietose gali atsieiti ir keliasdešimt eurų per dieną.

Laiko taupymas

Tuo elektromobilio privalumai nesibaigia. Visi, bent kartą įstrigę didmiesčių spūstyse, žino, ką reiškia skaičiuoti tiksinčias minutes ir nervintis, kad vėluojama į svarbų susitikimą. Neplanuota spūstis gali sugadinti ne tik nuotaiką, bet ir dienos planus.

 

Vidaus degimo variklius turinčių automobilių vairuotojai su didžiausiu pavydu gali žvelgti į elektromobilių vairuotojus, kuriems daugelyje pasaulio miestų leidžiama važiuoti viešajam transportui skirtomis eismo juostomis, apvažiuoti didžiausias spūstis ir netgi piko metu reikiamoje vietoje atsidurti per kelias minutes.

 

Mažesnės eksploatacinės išlaidos

Elektromobiliuose yra mažiau besidėvinčių detalių, kurias reikėtų dažnai keisti ar remontuoti, todėl jų eksploatavimo kaštai taip pat yra žemesni. Be to, augant įprastų degalų kainoms, elektromobilių vairuotojai vis dar turi platų pasirinkimą, kaip pigiau pasipildyti baterijas. 

 

Pavyzdžiui, Lietuvoje iki 2023 metų pabaigos dar galima naudotis nemokamomis viešosiomis įkrovimo stotelėmis, galima įsikrauti baterijas ir namuose. Rezultatas geras, mat 100 km su „Mazda MX-30“ gali kainuoti viso labo 5,3 euro (kainos gali skirtis priklausomai nuo pasirinkto elektros energijos tiekėjo tarifo).

Sužinoti daugiau, kokie yra šio elektromobilio pranašumai, galima susisiekus su prekybos atstovybe.

Sužinokite daugiau apie Mazda MX-30

ATSISIŲSKITE KAINORAŠTĮ IR BROŠIŪRĄ Į SAVO EL. PAŠTĄ

Sužinokite apie „Mazda MX-30“ specifikacijas.

Štai keletas „Mazda“ straipsnių, kuriuos rekomenduojame perskaityti:

- Naudotis elektromobiliu – paprasta ir nebrangu
- Elektromobilis turi pranašumų prieš įprastą mašiną